Drugi dzień rekolekcji szkolnych

Drugi dzień rekolekcji był wyjątkowym czasem spotkania z Jezusem. Zielone maty położone na parkiet hali gimnastycznej przypominały trawę, na której rozsiadali się słuchający Jezusa ludzie na górze błogosławieństw. To skojarzenie było tym bardziej trafne, że Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw wciąż z nami były, prowadząc nas duchowo na górę błogosławieństw. Siedzieliśmy więc na zielonych matach i mogliśmy się poczuć jak tłumy słuchające Jezusa.

Po ósmej zgromadziliśmy się na hali i rozpoczęliśmy spotkanie pieśnią do Ducha Świętego. Ks. Łukasz Knieć, duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w naszej diecezji, opowiadał nam o spotkaniu Papieża Franciszka i Zacheusza z miłosiernym Jezusem. Na hali było wtedy cicho, chłonęliśmy treści w żywy sposób przekazywane przez ks. Łukasza. Po przerwie głos zabrały Siostry, szczególnie Siostra Aneta, która zachęciła nas do decyzji podjęcia trudu konkretnego uczynku miłosierdzia, można było złożyć swoją deklarację w koszyku pod sceną. Później ofiarowaliśmy je Bogu na Mszy świętej.

Najbardziej przejmującym przeżyciem była Msza święta na hali. Ks. Łukasz opowiadał z wielkim przejęciem o dialogu Boga Ojca z Synem Bożym, o tym jak Bóg Ojciec opowiadał Synowi o swoim pomyśle posłania Go do ludzi i o potrzebie oddania za nich życia, kiedy to mówił na Sali panowała przejmująca cisza. Później liturgia eucharystii i piękna modlitwa dziękczynienia, wszyscy wznosiliśmy ręce. To było niezwykłe patrzeć na wielu młodych ludzi sławiących Pana Jezusa swoim śpiewem i gestami. Wierzę, że ten czas będzie owocował w nas i będziemy mogli się cieszyć owocami obecności i działania Pan Jezusa w naszej szkole.

ks. Tomasz Szczeciński