Pierszy dzień rekolekcji w Zespole Szkół w Otmuchowie

Za nami pierwszy dzień rekolekcji prowadzonych przez Siostry Olgę, Faustynę, Anetę oraz Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw.

Wspólnota Błogosławieństw powstała w 1973 roku we Francji. Liczy około 800 członków, a jej domy rozsiane są po całym świecie m.in. w Kazachstanie, Czechach czy Francji. Wspólnota reprezentuje trzy stany: siostry, braci i osoby świeckie. Jej charyzmatem jest wspólna modlitwa, spożywanie posiłków i praca w apostolatach różnego typu w pełnej komunii trzech stanów.

Od kilku miesięcy dom Wspólnoty działa także w Polsce w Strzelcach Opolskich, gdzie na zaproszenie biskupa Andrzeja Czai przybyły początkowo siostra Faustyna i Olga, potem dołączyła Siostra Aneta a w marcu dołączy kolejna osoba.

Dziś Siostry przekonywały nas jak bardzo potrzebne jest przebaczenie - mówi jedna z gimnazjalistek Marysia. Uczniowie składali pisemne deklaracje przebaczenia wszystkich przewinień tym, którzy dopuścili się ich względem każdego z nich.  A wszystko to dopełniło uroczyste ADORAMUS Chrystusa Eucharystycznego.

Jako odskocznia od skupienia i medytacji był występ księdza, który choć twierdzi, że chce być "zwykłym księdzem na parafii", daleko mu do szablonowego proboszcza. Ks. Jakub Bartczak, prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów.

Siostra Miriam o sobie - LINK