Komunikat nr 2.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z nowymi wskazaniami władz państwowych i Biskupa Opolskiego chcemy poinformować w jaki sposób będzie funkcjonowało duszpasterstwo w naszej parafii.

1. Do osób umierających należy ZAWSZE wezwać kapłana (telefonicznie bądź osobiście) 2. Nie odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych.

3. Msza święte będą odprawiane normalnie, jednak będzie w niej mogło uczestniczyć tylko pięć osób. Dlatego do kościoła będą w pierwszej kolejności wpuszczane tylko osoby, które zamówiły intencję Mszy św. Każda osoba powyżej pięciu będzie musiała opuścić świątynię.

4. Od niedzieli nie będzie Mszy świętych w kościele św. Anny. Zamówione intencje będą odprawione w kościele parafialnym.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będą się odbywały bez udziału wiernych (będzie tylko kapłan i usługujący).

6. Transmisje on-line: Msza święta: niedziela, godz. 10.00 i 11.30; Droga Krzyżowa: piątek 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela 17.15; różaniec kapłanów za parafian: codziennie 20.30; Koronka do Bożego Miłosierdzia: codziennie 15.00. Będziemy rozwijać transmisje Mszy świętych, tak aby były codziennie, ale wymaga to jeszcze czasu.

7. Od czwartku 26 marca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godziny 15.00 do 18.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Jednak w tym samym czasie nie może być w kościele więcej niż 5 osób (nie licząc kapłana). Do odwołania nie będzie adoracji w kaplicy św. Krzyża.

 

Drodzy Parafianie, w tym trudnym dla nas czasie chcemy być do Waszej dyspozycji. Jeśli ktoś z Was będzie się chciał spotkać z kapłanem na spowiedź poza konfesjonałem lub rozmowę duchową to proszę się umówić telefonicznie.Prosimy się włączać w transmisje internetowe nabożeństw z naszego kościoła. Pamiętamy o Was w modlitwie i zawsze służymy wszelką pomocą. Wasi duszpasterze.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Ogłoszenia

 

 

Posłuchaj niedzielnego kazania

Opolskie dla Rodziny

Strona Domu Miłosierdzia

Modlitwa wstawiennicza

Wycieczki parafialne

 

 

Siostry Boromeuszki

Minuta ze Słowem

Obraz z kamery

Odpusty jako wielki dar

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Czytaj więcej...

Sakramenty święte

Sakramenty święte - co wiedzieć należy...

Czytaj więcej...

Malowidła Dankwarta

Rozkład malowideł K. Dankwarta na sklepieniu kościoła parafialnego

Czytaj więcej

Joomla templates by Joomlashine