Msze święte niedzielne w czasie wakacji odprawiane są w godz.:

  7.00; 9.30; 11.30; 18.00

Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Od 20 do 26 października przeżywaliśmy w Kościele tydzień misyjny. Czas ten miał nam pomóc uświadomić sobie posłannictwo całego Kościoła, jako że z natury jest on misyjny, powołany do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom na całym świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie z kulturami krajów misyjnych

Listopad miesiącem pamięci zmarłych

W piątek - 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – myśli nasze kierujemy ku Bogu, który jest celem ostatecznym i sensem naszego życia, jak również ku rzeszom świętych, którzy ten cel osiągnęli. Świętość jest także udziałem każdego z nas.Gromadzimy się również przy grobach naszych zmarłych, aby się modlić i polecać ich dusze miłosierdziu Bożemu. O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych z kazaniem w kościele św. Anny, następnie procesja na cmentarz

  1. Czytaj więcej: Listopad miesiącem pamięci zmarłych

Święto konsekracji

W dzisiejszą niedzielę w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest rocznica poświęcenia kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie dwa święta: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to także dzień imienin kościoła – odpust parafialny. Dzień poświęcenia kościoła jest natomiast dniem jego oddania na wyłączną własność Boga, aby był on miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy dziś Bożej Opatrzności za swój kościół. Konsekracja naszego kościoła odbyła się w 1695 r. a konsekratorem był ówczesny biskup Księstwa Nyskiego Franciszek Ludwik von Pfalz-Rhein Neuburg. Rycina przedstawia widok na kościół i zamek z roku 1738 roku ( źródło:"Scenographia Urbium Silesiae", Nürnberg 1738)

Światowy Dzień Misyjny

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę misjonarzy duchownych i świeckich wspierając ich modlitwą i ofiarą – w bieżącym tygodniu szczególnie różańcową. Serdecznie zapraszam parafian do modlitwy.

Nabożeństwo fatimskie

W niedzielę zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Rozpoczynamy po mszy świętej po koło godz. 19.00. Chcemy modlić się o pokój i o nawrócenie tych, którzy nie poznali Bożej miłości.

Tak jak zachęcała do tego Maryja w Fatimie. Przynieśmy ze sobą świece i serca otwarte na łaskę Bożą gotowe nieść światu orędzie Ewangelii.

Strona 33 z 36

Strona Domu Miłosierdzia

Opolskie dla Rodziny

Joomla templates by Joomlashine