Światowy Dzień Misyjny

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom misji – Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Prosimy Boga, aby mogli skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Jest to stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy misyjność. Przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę misjonarzy duchownych i świeckich wspierając ich modlitwą i ofiarą – w bieżącym tygodniu szczególnie różańcową. Serdecznie zapraszam parafian do modlitwy.

Nabożeństwo fatimskie

W niedzielę zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Rozpoczynamy po mszy świętej po koło godz. 19.00. Chcemy modlić się o pokój i o nawrócenie tych, którzy nie poznali Bożej miłości.

Tak jak zachęcała do tego Maryja w Fatimie. Przynieśmy ze sobą świece i serca otwarte na łaskę Bożą gotowe nieść światu orędzie Ewangelii.

Kremówki Papieskie w Otmuchowie

 

 W najbliższą niedzielę zapraszamy do zakupu kremówek papieskich. 

Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój inicjatywy wieczorów uwielbienia - plakaty, potrzebny sprzęt, byślmy jeszcze piękniej uwielbili naszego Stwórcę i Pana. Chcemy w ten sposób przybliżyć także postać błogosławionego Jana Pawła II, który już niedługo, bo 27 kwietnia 2013 roku ma zostać kanonizowany. Cieszymy się tym wydarzeniem już teraz.

Październikowy Wieczór Uwielbienia

Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, tym razem będziemy się zbliżali do światła którym jest Chrystus. On rozświetla nasze ciemności, jednoczy nas ze sobą i pokonuje wszelkie zło. 
Serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

 

Zachęcamy również, do obejrzenia galerii z ostatniego wieczoru oraz krótkiej prezentacji.

Październikowy Różaniec

Ojciec Święty Bł. Jan Paweł II podczas jednej ze swoich apostolskich pielgrzymek powiedział:  „Miesiąc październik jest czasem, w którym poświęcamy każdego dnia choćby chwilę modlitwie różańcowej, a poprzez nią Kościołowi, więcej, Maryi Matce Chrystusa, która za pośrednictwem Kościoła opowiada nam o swojej tajemnicy. W ten sposób wchodzimy w tajemnice Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela”.

Przez Różaniec chcemy czcić Matkę Syna Bożego i za Jej przyczyną prosimy Boga o opiekę nad naszymi rodzinami i ojczyzną. Bierzemy udział w tych pięknych i jakże wymownych nabożeństwach okresu jesiennego.

 W naszej parafii nabożeństwa różańcowe są przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W sposób szczególny na te nabożeństwa zapraszamy dzieci, młodzież i starszych.

Strona 33 z 35

Strona Domu Miłosierdzia

Opolskie dla Rodziny

Joomla templates by Joomlashine