Welcome to JSN Kido

JSN Kido is an excellent Joomla template with clean and modern design. It's also one of the first JoomlaShine's template to stop supporting Joomla 1.5, which fully allow you to enjoy the power of Joomla's latest version and later.

Super flexible layout, 3 menu styles and 4 modules styles and much more are under your management via convenient template parameters.

Start the tour

Intencje mszalne 25.02-04.03.2018

PORZĄDEK    NABOŻEŃSTW   PARAFII   OTMUCHÓW – 25.02. – 04.03.2018

Poniedziałek – 26.02.2018

7.00 – za +  Stanisława Nizińskiego – od Stanisława i Zofii Puły

18.00 – za ++ Julię Majda, Zofię, Józefa i Janinę Majda oraz Jadwigę

– za ++ Marka Duraj w 1 r. śm. oraz Antoniego i Danutę Maruszczak

Wtorek – 27.02.2018

7.00 –  o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla rodzin Janusiewiczów i Końskich

17.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 w intencjach Apostolatu Maryjnego Kobiet

– za ++ Tadeusza Klimonda, rodziców z obu stron, rodzeństwo, sąsiadów oraz z rodzin Klimonda i Piątek

Środa – 28.02.2018

7.00 –  za + Małgorzatę Świerczek w 18 r. śm.

17.30 – Różaniec w intencji Młodzieży

18.00 –  za ++ męża Mariana Skrzyniarz, rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierp.

– za +  Janinę Stasik w  r. śm.

I Czwartek – 01.03.2018

7.00 – za + Stanisławę Bakaj – od rodziny Chmurów z Mielca

17.30 – Godzina Święta – modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

18.00 – o bł. Boże, zdr., opiekę M. Najśw. W rodzinie Ormiańskich, Pater,

– za ++ Romana i Julię Adamczyk, Stanisława Kaczorowskiego

I Piątek – 02.03.2018

7.00 –  za + męża Zbigniewa Leśniowskiego w 1 r. śm. – od żony, dzieci i wnuków

16.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna: o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i Anioła Stróża dla

Amelii Bychawskiei i jej rodziców

17.30 – Droga Krzyżowa i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

18.00 – za ++ Helenę i Bronisława Kosiorowskich – od siostry Marii Ryś

– za + Stanisławę Tomaszek – od rodziny Dybców z Łącka

ZMIANA  TAJEMNIC  RÓŻAŃCOWYCH

I Sobota – 03.03.2018

7.00 – za ++ Annę, Julię, Władysława Szczurek, Janusza Serofińczuk, Władysława Trzaska, Tadeusza

Owsianickiego i ++ z tych rodzin

17.30 – I Nieszpory Niedzielne

18.00 – z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla Natalii, Joanny, Haliny i

Mirosława Myjak oraz za + Stanisławę

– z podz. za otrzym. łaski, z prośbą o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. dla Marii Zarzeckiej w 75 r. ur.

Niedziela III Wielkiego Postu – 04.03.2018

7.00 – za ++ rodziców Antoninę i Michała Serafin w r. śm. i ++ z tej rodziny

8.30 – za + Kazimierza Miałkowskiego

10.00 – o bł. Boże, zdr., dary Ducha Świętego dla MZLKS „Czarni Otmuchów” – na rozpoczęcie sezonu

11.30 – Roczki: Maja Rogozik; 8 r. ur. Krystiana Michałowskiego, o bł. Boże, zdr., opiekę M.B. i

Anioła Stróża

17.15 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne

18.00 – za + Wacława Kusek w 4 r. śm. – od żony i dzieci

Odszedł bp. Jan Bagiński

W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych zmarł bp Jan Bagiński, emerytowany biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Miał 86 lat. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 27 maja w opolskim kościele pw. świętych Piotra i Pawła, przy którym Biskup zostanie pochowany.

Uroczystości pogrzebowe śp. bp. Jana Bagińskiego rozpoczną się w niedzielę, 26 maja, o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i czuwaniem w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Opolu. O godz. 16.45 odbędzie się procesja z trumną zmarłego Biskupa do katedry opolskiej, gdzie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. z eksportą.

Główne uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w poniedziałek, 27 maja. O godz. 10.00 rozpocznie się czuwanie w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. O
godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa. Śp. bp Jan Bagiński zostanie pochowany przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu obok zmarłych proboszczów tej parafii.

Bp Jan Bagiński urodził się 31 maja 1932 r. w Kamionce na Wołyniu (diec. Łuck). Został wyświęcony na kapłana 17 czerwca 1956 r. w Opolu, mianowany biskupem tytularnym i pomocniczym opolskim 8 lipca 1985 r., konsekrowany 15 sierpnia 1985 r. Jego zawołaniem biskupim były słowa „Servire Deo et populo” (Służyć Bogu i ludziom). W kurii biskupiej sprawował urząd przewodniczącego Wydziału Duszpasterskiego. Do jego kompetencji należały sprawy duszpasterstwa ogólnego i sakramentalne, sprawy rodzinne, charytatywne, misyjne i zakonne. W ramach prac Konferencji Episkopatu Polski był m.in. członkiem Komisji ds. Misji i ds. Zakonnych. 14 sierpnia 2009 roku papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z obowiązków biskupa pomocniczego diecezji opolskiej.

Bp Bagiński zmarł 19 maja 2019 roku.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Rekolekcje dla młodzieży 2019

Rekolekcje szkolne dla uczniów Zespołu Szkół w Otmuchowie

Wtorek 16.04., godz. 9.00 - spotkanie w Kinie Podzamcze